Paracetamol siroop: instructies voor gebruik

Suspensie Paracetamol behoort tot de farmacologische groep van niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen. Het wordt gebruikt in de kindergeneeskunde om de ernst van pijn en temperatuur in verschillende infectie- en ontstekingsziekten bij kinderen te verminderen.

Vorm en samenstelling vrijgeven

Kinderophanging Paracetamol heeft een viskeuze consistentie, lichtgrijze of lichtgele kleur en een aardbeistruik. Het belangrijkste werkzame bestanddeel van het geneesmiddel is paracetamol, het gehalte ervan in 5 ml suspensie is 120 mg. Ook opgenomen in de voorbereiding zijn hulpcomponenten, waaronder:

  • Citroenzuur.
  • Propyleenglycol.
  • Natriumbenzoaat.
  • Natrium-trigesubstitueerd citraat.
  • Sorbitol.
  • Smaak.
  • Sugar.
  • Gezuiverd water.

Kinderstroop Paracetamol zit in een plastic flesje met een inhoud van 100 ml. Het kartonnen pakket bevat één injectieflacon suspensie en instructies voor het gebruik van het medicijn.

Farmacologische werking

Het werkzame bestanddeel van de zuigelingensuspensie Paracetamol remt (remt) het enzym cycloxygenase (COX), dat tijdens de ontwikkeling de chemische reactie van de omzetting van arachidonzuur naar de mediatoren van de ontstekingsreactie (prostaglandinen) katalyseert. Onderdrukking van het COX-enzym en een afname van de concentratie van prostaglandinen in de structuren van het centrale zenuwstelsel leidt tot de normalisatie van de lichaamstemperatuur tijdens koorts, evenals een afname van de ernst van de pijn die ontstaat als gevolg van de werking van prostaglandinen op de overeenkomstige receptoren en hersencentra. De farmacologische werking van paracetamol in perifere weefsels wordt niet gerealiseerd en daarom heeft het geen ontstekingsremmend effect.

Na het gebruik van de baby-suspensie werkt Paracetamol naar binnen vrij snel en bijna volledig opgenomen in de systemische circulatie. Het wordt gelijkmatig verdeeld in de weefsels en dringt door de bloed-hersenbarrière de hersenstructuren binnen. Paracetamol wordt gemetaboliseerd in de lever met de deelname van oxidasen en het enzym P450-systeem aan inactieve afbraakproducten. Ze worden voornamelijk in de urine uitgescheiden. De halfwaardetijd (eliminatieduur de helft van de totale dosis van het geneesmiddel) is 1-3 uur.

Indicaties voor gebruik

Kinderopschorting Paracetamol is geïndiceerd voor de symptomatische behandeling van pathologie bij kinderen, wat gepaard gaat met pijn en koorts:

  • Acute respiratoire virale infectie, influenza, para-influenza, bacteriële infectieuze pathologie, post-vaccinatiereacties die gepaard gaan met koorts van het lichaam van het kind.
  • Pijnsyndroom van zwakke en matige intensiteit (hoofdpijn, kiespijn, verwondingen, brandwonden, postoperatieve pijn, pijn in spieren, perifere zenuwen met hun aseptische ontsteking, evenals in de gewrichten).

Een suspensie ontvangen Paracetamol heeft geen invloed op het verloop van het pathologische proces en de progressie ervan.

Contra

Absolute contra-indicaties voor het gebruik van zuigelingensuspensie Paracetamol is de leeftijd van het kind tot 1 maand (neonatale periode) en overgevoeligheid voor de werkzame stof of hulpcomponenten van het geneesmiddel. Met voorzichtigheid wordt het medicijn gebruikt voor gelijktijdig nier- of leverfalen, goedaardige hyperbilirubinemie (matige toename van de concentratie van bilirubine in het bloed), waaronder het Gilbert-syndroom (aangeboren leverziekte), virale hepatitis (ontsteking van de lever) en bloedziekten. Ook met voorzichtigheid baby suspensie Paracetamol wordt gebruikt op de leeftijd van een kind tot 3 maanden. Voordat het geneesmiddel wordt opgestart, moet ervoor worden gezorgd dat er geen contra-indicaties zijn.

Dosering en toediening

Paracetamol Children's Siroop wordt 3-4 maal per dag oraal ingenomen, het interval tussen de doses van het medicijn is 4-6 uur. De gemiddelde dosering is 10-15 mg paracetamol per 1 kg lichaamsgewicht van het kind, de maximale dagelijkse dosis mag niet meer bedragen dan 60 mg paracetamol per 1 kg lichaamsgewicht van het kind. Over het algemeen hangt de therapeutische dosis af van de leeftijd en het gewicht van het kind:

  • Van 3 maanden tot 1 jaar - 60-120 mg (2,5-5 ml).
  • Van 1 jaar tot 6 jaar oud - 120-240 mg (5-10 ml).
  • Van 6 tot 14 jaar oud - 240-480 mg (10-20 ml).

De duur van het gebruik van Paracetamol voor zuigelingen als koortsverdrijf mag niet langer zijn dan 3 dagen, om de ernst van de pijn te verminderen - 5 dagen. Indien nodig moet verder gebruik van het medicijn altijd uw arts raadplegen.

Bijwerkingen

Over het algemeen wordt kinderophanging Paracetamol goed verdragen. Soms is het mogelijk om allergische reacties te ontwikkelen in de vorm van huiduitslag, jeuk, urticaria (karakteristieke uitslag en zwelling, lijkt op een brandnetel), angioeurose (duidelijke zwelling van de zachte weefsels met predominante lokalisatie in het gezicht en uitwendige geslachtsorganen). Perifeer bloed vermindert in zeldzame gevallen het aantal bloedplaatjes (trombocytopenie), leukocyten (leukopenie), verhoogt de concentratie van gebonden geoxideerd hemoglobine (methemoglobinemie). In het geval van bijwerkingen moet het medicijn worden stopgezet en een arts raadplegen voor advies.

Speciale instructies

Voordat u de baby-suspensie Paracetamol gebruikt, moet u de instructies voor het medicijn zorgvuldig lezen. Er zijn verschillende speciale instructies om op te letten:

  • Indien nodig, dient langdurig gebruik van het medicijn periodiek laboratoriumindicatoren voor de functionele toestand van perifeer bloed te worden gecontroleerd.
  • Het werkzame bestanddeel van het geneesmiddel kan interageren met geneesmiddelen van andere farmacologische groepen, dus de arts moet worden gewaarschuwd voor het mogelijke gebruik ervan.
  • Voordat paracetamol wordt ingenomen, moet de paracetamol worden geschud.
  • Het medicijn bevat suiker, waarmee rekening moet worden gehouden bij gebruik bij kinderen met diabetes.

In het netwerk van apotheken wordt de kindervering Paracetamol vrijgegeven als een niet-voorschriftdrug. Neem in geval van twijfel of vragen over het gebruik van het medicijn contact op met uw arts.

overdosis

Bij een aanzienlijke overmaat van de aanbevolen therapeutische dosis voor zuigelingensuspensie verschijnt paracetamol misselijkheid, braken, buikpijn binnen 24 uur na een overdosis. In de toekomst (na 1-6 dagen) kan acute leverbeschadiging optreden tot aan necrose (overlijden) van de weefsels, wat gepaard gaat met een uitgesproken daling van de functionele activiteit. Soms kan leverbeschadiging gecompliceerd worden door de ontwikkeling van acuut nierfalen. Behandeling van overdosering bestaat uit het toedienen van een specifiek antidotum aan de SH-groepen van de donor (methionine-glutathione).

Syrup Analogues Paracetamol

Gelijkaardig aan de actieve substantie en het therapeutische effect voor de opschorting van kinderen Paracetamol is drugs Panadol, Daleron, Kalpol.

Algemene voorwaarden voor opslag

De vervaldatum van de kinderbeveiling Paracetamol is 3 jaar vanaf de productiedatum. Het moet worden bewaard op een donkere, droge plaats die niet toegankelijk is voor kinderen bij een luchttemperatuur van niet meer dan + 25 ° C. De suspensie mag niet worden bevroren.

Gemiddelde prijs

De gemiddelde kosten van kindervering Paracetamol in apotheken in Moskou varieert van 64-67 roebel.

Kinder paracetamol siroop handleiding

U kunt de huidige pagina om een ​​reden niet bezoeken:

  1. verlopen bladwijzer / favorieten
  2. een zoekmachine waarvan de lijst te laat is voor deze site
  3. ontbrekend adres
  4. je bent niet geautoriseerd om toegang te krijgen tot deze pagina
  5. De gevraagde bron is niet gevonden.
  6. Er is een fout opgetreden bij het verwerken van uw verzoek.

Ga naar een van de volgende pagina's:

Als de problemen zich blijven voordoen, neem dan contact op met de systeembeheerder van uw site en meld de hieronder beschreven fout.

U heeft een fout in uw SQL-syntaxis; controleer de syntaxis voor de juiste regel

Paracetamol-suspensie voor kinderen (siroop): instructies voor gebruik, dosering, prijs, beoordelingen

Dit artikel is alleen voor informatieve doeleinden. Voor overleg over het gebruik van contact uw arts.

Jongere kinderen weigeren vaak om bittere medicijnen te drinken. Maar de tijden dat ouders een kind moesten dwingen 'smakeloze pillen' te nemen met een temperatuur, zijn al achter - de paracetamol-suspensie voor kinderen kwam te hulp. Gebruiksaanwijzingen, dosering, de prijs van het geneesmiddel, beoordelingen - dit zullen we hieronder bespreken.

inhoud:

Instructies voor gebruik

Verhoogde temperatuur in een kind "moedigt" ouders aan om snel te handelen. Rillingen en pijn bij de baby helpen om de beproefde tool te verwijderen die vandaag in elke medicijnkast zou moeten worden bewaard.

Paracetamol voor kinderen is zoet van smaak en ontworpen voor gemakkelijk gebruik. Een belangrijk voordeel van suspensies is lage toxiciteit en een laag risico op toename van methemoglobine.

Onafhankelijk bepalen van de dosis medicatie is niet moeilijk. Helpt met deze instructie over het gebruik van Paracetamol siroop voor kinderen. Opschorting is bedoeld voor baby's vanaf één maand. Tot het kind de leeftijd van drie maanden bereikt, schrijft de arts het medicijn voor.

  • Om binnen kort voor het gebruik van voedsel te accepteren.
  • Verdun niet met andere vloeistoffen.
  • Drink veel water.
  • Vóór gebruik moet worden geschud, het bereiken van homogeniteit van de stof.
  • De dosering van het medicijn wordt berekend met behulp van een maatlepel of spuit, verpakt in een verpakking.
  • Wanneer u een spuit gebruikt, wordt deze stevig in de adapter in de hals van de fles gestoken. Zet de wijzerplaat op het gewenste etiket en draai de fles ondersteboven.
  • Geef het kind het medicijn met een injectiespuit en spoel het vervolgens af met stromend water.
  • Houd de lepel en spuit in de verpakking.

dosering

Elk pakket van het medicijn heeft een gemeten dubbele lepel of spuit als voorzorgsmaatregel. Een grote lepel kan maximaal 5 ml siroop bevatten, een kleinere - 2,5 ml.

Deskundigen schrijven een maat voor het geneesmiddel voor in overeenstemming met het gewicht van het kind. Meet een enkele dosis in de berekening - 10-15 mg / kg lichaamsgewicht. Dagelijks toelaatbaar - niet meer dan 60 mg / kg lichaamsgewicht van het kind. In overeenstemming met de leeftijd van het medicijn wordt voorgeschreven:

  • 1 tot 3 maanden - ongeveer 2 ml (ongeveer 50 mg);
  • 3 maanden tot 1 jaar - 2,5-5 ml (60-120 mg);
  • 1 jaar tot 6 jaar - 5-10 ml (120-240 mg);
  • 6 tot 14 jaar oud - 10-20 ml (240-480 mg).

Praat niet met uw arts, maar ga door met de behandeling van niet langer dan 5 dagen (3 - tegen temperatuur, 5 - voor het verlichten van pijn en pijn).

Blijf de zelfbehandeling niet langer dan de aangegeven periode voortzetten.

In welke apotheken is het beter om te kopen + prijs

Kinderophanging Paracetamol wordt zonder recept bij apotheken afgeleverd. De prijs van het medicijn hangt af van het type fabrikant. Het gemiddelde voor de prijs is de siroop van het Russische bedrijf Pharmstandard. In online apotheken varieert de prijs van een fles van 120 mg / 5 ml van 71 tot 129 roebel:

Actie beoordelingen

Welk effect heeft Paracetamol op het lichaam van een ziek kind, wat ervaren consumenten er van? Laten we het uitzoeken.

Kinderparacetamol in suspensie is een analgeticum. Het heeft een hoge absorptiesnelheid van 0,5-2 uur. Het voorkomt cyclo-oxygenase in de zenuwcentra, verzacht pijn en verbetert de thermoregulatie.

  • Verlaagt geen ontsteking in het lichaam. Bevat geen natrium en water (water-zoutmetabolisme). Het heeft geen nadelig effect op het slijmvlies van het maag-darmkanaal.
  • Houd rekening met de eigenschappen van het medicijn. Het is onwenselijk om het tegelijkertijd met anderen te drinken die Paracetamol in de samenstelling hebben - het is gevaarlijk voor een overdosis.
  • Na inslikken wordt Paracetamol snel door het maagdarmkanaal geabsorbeerd, voornamelijk in de dunne darm. Bloedplasma Paracetamol bereikt na 10-60 min., Waarbij de concentratie geleidelijk afneemt en na 6 uur verdwijnt het effect bijna.
  • Paracetamol wordt verdeeld over alle weefsels van het lichaam, naast vetweefsel en hersenvocht.
  • Overweeg dat het medicijn de prestaties van laboratoriumtests kan verstoren door glucose glucose en urinezuur te detecteren.
  • Langdurige behandeling met Paracetamol veroorzaakt de controle over de functionele toestand van de lever.
  • Ontvangst met ethanol is niet wenselijk.
  • Suspensie bevat sucrose, waarmee rekening moet worden gehouden als de patiënt diabetes heeft.
  • 2-3 uur na inname wordt het medicijn uit het lichaam verwijderd. 85-95% van Paracetamol wordt binnen 24 uur uitgescheiden door de nieren als glucuroniden en sulfaten, 3% - ongewijzigd.

Beoordelingen van medisch specialisten

Victor H.: Een goed medicijn om de temperatuur bij kinderen te verlagen. Er zijn verschillende vormen en verschillende fabrikanten. Vaak toepasbaar in de pediatrische praktijk met hyperthermie met verschillende etiologieën en in verschillende vormen. Een afname in temperatuur treedt snel op in combinatie met etiologische behandeling.

Vasily I.: Het medicijn is effectief, de lichaamstemperatuur van het kind neemt snel af. Bij toediening met inachtneming van leeftijdsdoses vrijwel geen bijwerkingen veroorzaken. Het gebruik van het medicijn in de vorm van een suspensie vereenvoudigt het gebruik bij jongere kinderen. Negatieve momenten tijdens het gebruik van het geneesmiddel worden niet waargenomen.

Alexander P.: Paracetamol voor kinderen - een antipyretisch, anestheticum, wordt goed gebruikt in de KNO-praktijk voor acute ziekten, otitis, sinusitis, in de postoperatieve periode. De vergoeding komt overeen met de kwaliteit van het medicijn. Toepassen volgens de instructies, sluit de ontwikkeling van acute allergische reacties in de vorm van urticaria, angio-oedeem niet uit.

Ludmila: Er zijn twee soorten antipyretica in de wereld: Ibuprofen en Paracetamol. En mensen zijn gelijk verdeeld in twee "typen" - ibuprofen helpt iemand beter, Paracetamol helpt iemand. Ibuprofen is Nurofen, Ibufen, Bofen, etc. Paracetamol is Efferalgan, Panadol en anderen.

Beoordelingen van mensen

Nadezhda: We hebben Pharmstandard Paracetamol voor het eerst ontmoet voor kinderen met siroop toen onze zoon 3 maanden oud was. Op deze leeftijd voert u het eerste DPT-vaccin uit. Daarna raadde de kinderarts ons aan om dit medicijn te gebruiken. En dus, tot een jaar, hielp de siroop driemaal na elke DPT-vaccinatie.

Anastasia: Ik heb gemerkt dat de suspensie de temperatuur niet meteen verlaagt, pas na anderhalf uur daalt de temperatuur ongeveer en na 3 uur is de temperatuur van haar dochter gedaald tot 36,6 graden. Eén dosis suspensie was voldoende voor ons gedurende 20 uur, daarna steeg de temperatuur weer tot 38,1.

Catherine: Paracetamol voor kinderen, we gebruiken altijd wanneer de temperatuur stijgt. Ik weet dat anderen hem weigeren, hij zou de temperatuur niet verlagen, maar mijn kinderen hebben altijd een remedie die werkt zonder falen. Bovendien smaakt de siroop goed, wat belangrijk is voor kleine pesti. Na het aanbrengen begint de temperatuur na een half uur te dalen, soms moet u ongeveer een uur wachten. Een andere reden waarom ik voor dit medicijn kies, is de lage prijs. Ik behandel moeders die dat denken: waarom betalen voor hetzelfde medicijn, als het dure equivalent niet beter is.

Nikita: Son vond het leuk. Waarschijnlijk vanwege de kleurstof in de samenstelling, maar helaas geven de instructies niet de smaak aan. Na 4-5 dagen begon de ziekte af te nemen, de temperatuur zakte naar beneden. En het behaagt. Uiteindelijk vonden we een geschikt medicijn.

Valentina: Op hoge temperatuur was het op een of andere manier problematisch met kaarsen, het hielp niet altijd. En soms was Paracetamol voor de kinderen erg behulpzaam. Ten eerste is het handig om het te geven met behulp van een maatlepel. Ons kind raakte snel aan haar gewend en toen ze opgroeide, was er absoluut geen probleem om het medicijn te drinken. Het heeft een eigenaardige fruitige geur en een zoete smaak - ons kind vindt het lekker.

Evgenia: Paracetamol voor kinderen is zeer effectief in het verminderen van koorts en als een verdovingsmiddel. Bij een jong kind vindt de temperatuur om verschillende redenen plaats en vermindert Paracetamol het heel snel. Ik geef siroop aan mijn baby uit de wieg. Het veroorzaakt geen allergieën en andere reacties. De smaak is zoet en het kind neemt het met plezier. Paracetamol heeft een kalmerend effect en de zoon na hem slaapt zoet. Natuurlijk, als hij slaapt, controleer dan regelmatig de temperatuur. Ondanks de lage prijs kan Paracetamol zijn taak beter verwerken dan dure tegenhangers. Daarom beveel ik dit geneesmiddel met vertrouwen aan kinderen aan vanaf zeer jonge leeftijd.

video

In YouTube-videeblogs delen zorgzame moeders hun ervaringen met het gebruik van Paracetamol-kind in opschorting.

getuigenis

Kinderparacetamol in suspensie werkt met:

Contra

  • Hoge gevoeligheid voor ingrediënten in de compositie.
  • Ziekten van de lever, nieren.
  • Genetische afwezigheid van glucose-6-fosfaatdehydrogenase.
  • Bloedaandoeningen.
  • Wees op uw hoede voor het Gilbert-syndroom (constitutionele hyperbilirubinemie).

Wees voorzichtig wanneer:

  • lever- en nierfalen;
  • goedaardige hyperbilirubinemie;
  • diabetes;
  • kinderschoenen (tot 3 maanden).

Bijwerkingen

  • Allergische reacties: zelden - huiduitslag, jeuk, urticaria, angio-oedeem.
  • Misselijkheid, pijn in de maag.
  • Hypoglykemie.
  • Hepatotoxisch en nefrotoxisch effect bij overdosering.
  • Dyspnoe, pijn in het hart.
  • Wanneer het wordt ingenomen in de aanbevolen doses, treden er zelden ernstige bijwerkingen op.
  • Als er merkbare reacties zijn die niet in de bijsluiter worden beschreven, is het noodzakelijk om onmiddellijk een arts te raadplegen.

overdosis

Acute vergiftiging met Paracetamol wordt uitgedrukt door:

  • misselijkheid;
  • braken;
  • buikpijn;
  • zweten;
  • bleke huid;
  • na 24-48 uur treden symptomen op van leverschade en leverkrampen.

In gecompliceerde episoden ontwikkelen zich leverfalen, encefalopathie en een coma. Bij langdurige medicamenteuze behandeling met een overdosis zullen hepatotoxische en nefrotoxische effecten (nierkoliek, niet-specifieke bacteriurie, interstitiële nefritis, papillaire necrose) optreden.

structuur

Actieve substantie:

Hulpstoffen:

  • Avicel RC-591 (microkristallijne cellulose, natriumcarmellose) - 50 mg; xanthaangom (xanthaangom) - 7,5 mg;
  • methylparahydroxybenzoaat (nipagin) - 5 mg;
  • propyleenglycol - 1 mg;
  • sucrose (suiker) - 1650 mg;
  • glycerol (glycerine) - 630 mg;
  • sorbitol (sorbitol van voedingskwaliteit) - 1128,75 mg;
  • sinaasappelsmaakstof of aardbeiensmaakstof - 6,5 mg;
  • water (gezuiverd water) - tot 5 ml.

Omschrijving: homogene suspensie van lichtgrijs of lichtgrijs met een geelachtige tint tot grijs of grijs met een geelachtige tint met een karakteristieke fruitige geur. Bevat geen alcoholen en kleurstoffen.

analogen

Analoga Paracetamol voor kinderen:

FAQ: antwoorden op veelgestelde vragen

Het toelaatbare aantal doses van het medicijn per dag?

Het aantal recepties per dag - niet meer dan vier keer met tussenpozen van ten minste vier uur. In bijzonder moeilijke momenten en alleen in de omstandigheden van een ziekenhuis, met toestemming van de medische staf, zijn meer dan vier keer toegestaan.

Op welke leeftijd mag het kind het kind Paracetamol in suspensie nemen?

Paracetamol kinderen mogen vanaf 1 maand bij de benoeming van een arts ontvangen.

Is er een kans op allergie voor het medicijn?

Suspensies voor kinderen veroorzaken soms een allergische reactie. Onthoud echter dat allergieën niet altijd op het medicijn zelf voorkomen. Het gebeurt op de bindende stoffen in de baby-suspensie.

Met welke zorg neemt u het medicijn in?

Wanneer u Paracetamol Paracetamol in suspensie gebruikt, overschrijd dan de voorgeschreven dosis niet! Een overdosis Paracetamol veroorzaakt leverfalen.

Bewaarcondities voor kinderen Paracetamol?

Bewaar bij een temperatuur niet hoger dan 25 ° С. Niet bevriezen! Buiten het bereik van kinderen houden.

PARACETAMOL KINDEREN (PARACETAMOL VOOR KIDS)

Registratie certificaathouder:

Geproduceerd door:

Doseringsformulier

Formulier, verpakking en samenstelling vrijgeven

Suspensie voor orale toediening voor kinderen in de vorm van een homogene suspensie van roze kleur, met een karakteristieke geur.

Hulpstoffen: appelzuur - 0,05 g, xanthaangom - 0,6 g, maltitol - 80 g, niet gekristalliseerd sorbitol 70% - 1,33 g, watervrij citroenzuur - 0,02 g, natriumnipasept (natriummethylparahydroxybenzoaat, ethylparahydroxybenzoaat en een springer;, aardbeiensmaakstof - 0,1 g, kleurstof azorubine - 0,001 g, water - tot 100 ml.

100 ml - donkere glazen flessen (1) (compleet met maatbeker of maatlepel) - pakjes karton.
100 ml - polymeerflessen (1) (compleet met maatbeker of maatlepel) - verpakt karton.
Flessen van 100 ml - polyethyleentereftalaat (1) (compleet met maatbekertje of maatlepel) - kartonnen dozen.
100 ml - flessen donker glas (1) - verpakt karton.
100 ml - polymeerflessen (1) - verpakt karton.
100 ml - flessen polyethyleentereftalaat (1) - kartonnen verpakkingen.

Farmacologische werking

Pijnstillend antipyreticum. Het heeft een pijnstillende, koortswerende en zwakke ontstekingsremmende werking. Het werkingsmechanisme is geassocieerd met remming van de prostaglandinesynthese, een overheersend effect op het centrum van thermoregulatie in de hypothalamus.

farmacokinetiek

Na inname wordt paracetamol snel geabsorbeerd uit het maagdarmkanaal, voornamelijk in de dunne darm, voornamelijk door passief vervoer. Na een enkele dosis van 500 mg Cmax in bloedplasma wordt het bereikt in 10-60 minuten en is ongeveer 6 μg / ml, neemt vervolgens geleidelijk af en na 6 uur is het 11-12 μg / ml.

Het is wijd verspreid in weefsels en hoofdzakelijk in lichaamsvloeistoffen, met uitzondering van vetweefsel en hersenvocht.

Eiwitbinding is minder dan 10% en neemt iets toe met een overdosis. Sulfaat- en glucuronidemetabolieten binden niet aan plasmaproteïnen, zelfs niet in relatief hoge concentraties.

Paracetamol wordt hoofdzakelijk in de lever gemetaboliseerd door conjugatie met glucuronide, conjugatie met sulfaat en oxidatie met de deelname van gemengde lever-oxidasen en cytochroom P450.

Een gehydroxyleerde negatief werkende metaboliet, N-acetyl-p-benzoquinonimine, die in zeer kleine hoeveelheden in de lever en de nieren wordt gevormd onder invloed van gemengde oxidasen en gewoonlijk wordt ontgift door binding aan glutathion, kan worden verwarmd door een overdosis paracetamol en weefselbeschadiging veroorzaken.

Bij volwassenen is het meeste paracetamol geassocieerd met glucuronzuur en in mindere mate met zwavelzuur. Deze geconjugeerde metabolieten hebben geen biologische activiteit. Premature baby's, pasgeborenen en het eerste levensjaar worden gedomineerd door de sulfaatmetaboliet.

T1/2 is 1-3 uur Bij patiënten met levercirrose T1/2 wat meer. De renale klaring van paracetamol is 5%.

Uitscheiden in urine voornamelijk in de vorm van glucuronide- en sulfaatconjugaten. Minder dan 5% wordt uitgescheiden als onveranderd paracetamol.

Indicaties van het medicijn

Doseringsregime

Binnen of rectaal, bij volwassenen en adolescenten met een gewicht van meer dan 60 kg, worden ze gebruikt in een enkele dosis van 500 mg, tot 4 keer per dag. De maximale duur van de behandeling is 5-7 dagen.

Maximale doses: enkel - 1 g, dagelijks - 4 g.

Enkelvoudige doses voor orale toediening voor kinderen van 6-12 jaar - 250-500 mg, 1-5 jaar - 120-250 mg, van 3 maanden tot 1 jaar - 60-120 mg, tot 3 maanden - 10 mg / kg. Enkelvoudige doses voor rectaal gebruik bij kinderen in de leeftijd van 6-12 jaar - 250-500 mg, 1-5 jaar - 125-250 mg.

De gebruiksfrequentie is 4 maal / dag met een interval van ten minste 4 uur De maximale behandelduur is 3 dagen.

Maximale dosis: 4 enkele doses per dag.

Bijwerkingen

Van de kant van het spijsverteringsstelsel: zelden - dyspepsie, met langdurig gebruik in hoge doses - hepatotoxisch effect.

Van de zijkant van het hematopoëtische systeem: zelden - trombocytopenie, leukopenie, pancytopenie, neutropenie, agranulocytose.

Allergische reacties: zelden - huiduitslag, jeuk, urticaria.

Contra

Gebruik tijdens zwangerschap en borstvoeding

Paracetamol penetreert de placentabarrière. Tot op heden zijn er geen negatieve effecten van paracetamol op de foetus bij de mens waargenomen.

Paracetamol wordt uitgescheiden in de moedermelk: het gehalte aan melk is 0,04-0,23% van de door de moeder ingenomen dosis.

Als paracetamol wordt gebruikt tijdens de zwangerschap en het geven van borstvoeding (borstvoeding), moet het verwachte voordeel van de therapie voor de moeder en het mogelijke risico voor de foetus of baby zorgvuldig worden afgewogen.

In experimenteel onderzoek zijn de embryotoxische, teratogene en mutagene effecten van paracetamol niet vastgesteld.

Aanvraag voor schendingen van de lever

Aanvraag voor schendingen van de nierfunctie

Gebruik bij kinderen

Gebruik bij oudere patiënten

Speciale instructies

Het wordt met voorzichtigheid gebruikt bij patiënten met een gestoorde lever- en nierfunctie, met goedaardige hyperbilirubinemie, en bij oudere patiënten.

Bij langdurig gebruik van paracetamol is het noodzakelijk om het patroon van perifeer bloed en de functionele toestand van de lever te regelen.

Geneesmiddelinteracties

Bij gelijktijdig gebruik met inductoren van levermicrosomale enzymen, geneesmiddelen met hepatotoxische effecten, bestaat het risico van verhoging van de hepatotoxische effecten van paracetamol.

Bij gelijktijdig gebruik met anticoagulantia is een lichte of matig sterke toename van de protrombinetijd mogelijk.

Bij gelijktijdig gebruik van anticholinergica kan de absorptie van paracetamol verminderen.

Bij gelijktijdig gebruik met orale anticonceptiva versnelde de verwijdering van paracetamol uit het lichaam en kan de analgetische werking afnemen.

Wanneer ze tegelijkertijd met uricosurische middelen worden gebruikt, is hun effectiviteit verminderd.

Met het gelijktijdige gebruik van actieve kool verlaagt de biologische beschikbaarheid van paracetamol.

Bij gelijktijdig gebruik met diazepam is het mogelijk om de uitscheiding van diazepam te verminderen.

Er zijn meldingen van de mogelijkheid om het myelodepressieve effect van zidovudine te versterken tijdens gebruik met paracetamol. Een geval van ernstige toxische leverschade wordt beschreven.

Gevallen van manifestaties van de toxische werking van paracetamol bij gelijktijdig gebruik met isoniazide worden beschreven.

Bij gelijktijdig gebruik met carbamazepine, fenytoïne, fenobarbital en primidon neemt de werkzaamheid van paracetamol af, wat wordt veroorzaakt door een toename van het metabolisme (glucuronisatie- en oxidatieprocessen) en uitscheiding uit het lichaam. Gevallen van hepatotoxiciteit bij gelijktijdig gebruik van paracetamol en fenobarbital worden beschreven.

Als Kolestiramine wordt gebruikt gedurende minder dan 1 uur na inname van paracetamol, kan de absorptie van deze laatste worden verminderd.

Bij gelijktijdig gebruik met lamotrigine neemt de eliminatie van lamotrigine uit het lichaam matig toe.

Bij gelijktijdig gebruik met metoclopramide kan de absorptie van paracetamol toenemen en de concentratie ervan in het bloedplasma toenemen.

Bij gelijktijdig gebruik van probenecid kan de klaring van paracetamol verminderd zijn; met rifampicine, sulfinpyrazon - mogelijke toename van de klaring van paracetamol door een toename van het metabolisme in de lever.

Bij gelijktijdig gebruik met ethinylestradiol verhoogt de absorptie van paracetamol uit de darm.

Analogons van het medicijn

APAP (US PHARMACIA, Polen)

KINDEREN PANADOL (GlaxoSmithKline Healthcare, Rusland)

KALPOL ® (GlaxoSmithKline Trading, Rusland)

PANADOL ® (GlaxoSmithKline Healthcare, Rusland)

Paracetamol voor kinderen (siroop of suspensie). Instructies voor gebruik

Paracetamol is een bekend en populair antivries, pijnstillend geneesmiddel behorende tot de anilidegroep. In sommige landen wordt het medicijn onder een andere naam geproduceerd. Vermindert effectief koorts, onderdrukt ontstekingen van paracetamol (siroop), gebruiksaanwijzingen bevatten volledige informatie over het gebruik. Deze principes moeten worden gevolgd om het organisme van de kinderen niet te beschadigen.

Werkingsprincipe

Verhoogde lichaamstemperatuur bij een kind vereist spoedhulp. Hitte, pijn en koude rillingen verwijderen kindermedicatie op basis van paracetamol. Smaak en de vorm van afgifte dragen bij aan een gemakkelijke dosering en ontvangst. Het medicijn is weinig toxisch, heeft een laag risico op het verhogen van methemoglobine.

Het werkingsprincipe is gebaseerd op de kenmerken van het middel - paracetamol verwijst naar niet-hormonale geneesmiddelen die verdere ontsteking voorkomen. Het actieve bestanddeel paracetamol remt het enzym cycloxygenase, vermindert het niveau van pijnpunten - prostaglandinen van het centrale zenuwstelsel, normaliseert de temperatuur, vermindert het uitgesproken pijnsyndroom. Het medicijn beïnvloedt de warmteoverdrachtszone en de pijn in het midden van de hersenen.

Na het innemen van het actieve ingrediënt dringt het actief in de bloedbaan en wordt na 1-3 uur met urine weggegooid. De hoogste accumulatie is 5-20 μg / ml in een half uur. Het medicijn is voor 16% gebonden aan eiwitbloedverbindingen. Concentratie vindt plaats bij een dosering van 10-15 mg / kg lichaamsgewicht.

Stoffen worden gemetaboliseerd in de lever - ongeveer 80% van de actieve ingrediënt conjugaten met sulfaten en zuur, metabolieten worden gevormd. Sulfatie domineert bij pasgeborenen of kinderen van het eerste levensjaar, en glukuronirovaniye domineert bij oudere patiënten.

Het overduidelijke voordeel van het medicijn is het lage risico op complicaties van ziekten van het spijsverteringskanaal, maaglaesies. Het geneesmiddel wordt beschouwd als een van de snelwerkende geneesmiddelen op de lijst.

Vorm en samenstelling vrijgeven

Paracetamol voor kinderen wordt verkocht in vloeibare vorm, suspensie of siroop. De toegevoegde smaakstofadditieven geven een specifieke tint van een uniforme consistentie. Frambozensmaak kleurt bijvoorbeeld het vloeibare roze en de aardbei lichtgeel. In 5 ml bevat siroop 120 mg van de stof. Naast het hoofdelement zijn andere componenten aanwezig (citroenzuur, benzonaat, sorbitol, suiker).

Plastic flessen van elk 100-200 ml zijn verpakt in een doos. Paracetamol voor kinderen (siroop) moet fractioneel worden gedoseerd met een maatspuit of -lepel.

Tabletten of siroop

Het is handiger voor kinderen om een ​​vloeibare vorm van drugs aan te bieden, dus Paracetamol Suspension Form is gecreëerd. Standaardtabletten zijn niet geschikt voor het delen en geven aan baby's, dus het is gemakkelijker om een ​​spuit te nemen en het kind de voorgeschreven dosis medicatie aan te bieden.

Gebruiksmethode speciale instructies

U moet eerst de instructies lezen en letten op de houdbaarheid van het geneesmiddel. Siroop voor kinderen wordt drie tot vier keer per dag voorgeschreven, met een pauze van zes uur tussen de doses. Deze toestand is belangrijk om te observeren om overdosering te voorkomen. U moet een maatlepel of meetspuit gebruiken. Om de maag niet te overbelasten met een suspensie, zijn kaarsen met dezelfde werkzame stof in de handel verkrijgbaar.

Langdurig gebruik van paracetamol moet door een arts worden gecontroleerd en bloedonderzoek moet worden gecontroleerd. Fles met OTC-suspensie moet worden geschud. De samenstelling heeft suiker, dus dit feit wordt in aanmerking genomen in geval van diabetes mellitus of een verhoogd glucosegehalte.

Voorzichtig het medicijn voorschrijven in geval van insufficiëntie van goedaardige hyperbilirubinemie, nierziekte, lever, omdat het risico op bijwerkingen en vergiftiging van het lichaam groot is.

Paracetamol beïnvloedt de testresultaten bij het verhelderen van het niveau van urinezuur en glucose, dus moet u uw arts hiervan op de hoogte brengen.

Als het kind fructose-intolerantie heeft, vervangt een specialist Paracetamol Suspension door Ibuprofen of een andere vervanger. Paracetamol bevat zoetstof sorbitol. Allergieën kunnen aanvullende componenten veroorzaken.

getuigenis

Opschorting wordt toegewezen aan kinderen van het eerste jaar - van zes maanden tot 12 jaar. Het medicijn heeft anti-koorts, ontstekingsremmende en analgetische effecten voor volwassenen en kinderen.

Belangrijkste indicaties:

Pijn tijdens het tandjes krijgen van melktanden, migraine, pijn na verwonding, postoperatieve ongesteldheid.

Contra

Er is een lijst met beperkingen voor de benoeming van het medicijn. Dit geldt vooral voor jonge kinderen - elke behandeling moet worden gecoördineerd met de kinderarts, en voortdurend worden gecontroleerd op veranderingen in de dynamiek van de gezondheid van een kleine patiënt. Een pasgeboren baby kan maximaal een maand geen paracetamol gebruiken. De specialist kiest een alternatieve optie om de temperatuur te verlagen als het kind overgevoelig is voor de samenstelling van Paracetamol.

Zorgvuldig en onder toezicht van een arts wordt de suspensie voorgeschreven aan patiënten met nier-, hepatische pathologie, geelzucht, wanneer het niveau van bilirubine in een normale hoeveelheid is. Ze schakelen ook over op analoge medicijnen voor het Gilbert-syndroom, hepatitis en bloedpathologieën. De arts bestudeert het ziektebeeld, de geschiedenis van de baby, op basis waarvan hij het medicijn voorschrijft of verwijdert.

Voor Paracetamol-tabletten wordt de lijst met contra-indicaties verlengd (voor leverpathologieën, alcoholisme, diabetes, zwangerschap).

overdosis

Met inachtneming van de vastgestelde aanbevelingen, wordt de siroop goed verdragen, veroorzaakt geen negatieve effecten van het lichaam. Lokale reacties (uitslag, urticaria, pruritus), angio-oedeem zijn mogelijk met de kenmerken van elk organisme. Bloedonderzoekgegevens kunnen veranderen - het niveau van bloedplaatjes, leukocyten neemt af, de waarde van geoxideerd hemoglobine neemt toe.

Vaak, op de achtergrond van niet-steroïde medicatie, treedt bronchiale spasmen op, hier moet rekening mee worden gehouden als de kut vaak last heeft van obstructieve bronchitis. Pancreatitis, abnormale leverfunctie, verhoogde functie van enzymen kan zich ontwikkelen.

Als het kind diabetes heeft, kunnen er tekenen zijn van hypoglycemie - een verlaging van de bloedglucosewaarden. Een patiënt die grote doses paracetamol neemt of langdurig een geneesmiddel gebruikt, veroorzaakt de ontwikkeling van nefrotoxische shock, die gepaard gaat met nierkoliek, necrose of pus in de urine.

Bij het benoemen van het medicijn in hoge of hoge doses moet de arts de toestand van de patiënt in de gaten houden.

Hoe kan een overdosis voorkomen

Vaak vertonen baby's na het gebruik van Paracetamol voor kinderen tekenen van bedwelming. Ondanks het feit dat deze stof wordt beschouwd als de gemakkelijkste om individuele symptomen te verlichten, moet u de hoeveelheid medicatie die wordt genomen controleren om geen vergiftiging van het lichaam te veroorzaken.

Op paracetamol gebaseerde preparaten vereisen geen voorschriften. Als de dosis meerdere keren wordt overschreden in de aanbevelingen van kinderen, treden er bijwerkingen op.

De belangrijkste symptomen van intoxicatie:

  • Aanval van misselijkheid, emetische drang.
  • Overmatige transpiratie.
  • Buikpijn, epigastrische regio.

Overmatige hoeveelheden paracetamol in het lichaam van een kind zijn gevaarlijk ernstig. De interne organen zijn nog steeds zwak, niet volwassen genoeg, zodat ze de medicijnbelasting niet aankunnen.

Bij ernstige overdosering worden een aantal verschijnselen gevormd: aritmie, leverdisfunctie met reactieve encefalopathie, acuut nierfalen met necrose, coma en overlijden van de patiënt.

Zelfbehandeling: het spijsverteringskanaal spoelen met speciale preparaten, braken oproepen, enterosorbenten (actieve kool (zwart of wit), Polysorb of Enterosgel) in doseringen volgens leeftijd. Noodhulp nodig.

Voor de behandeling van een overdosis paracetamol injecteert de arts een tegengif (tegengif) SH-donor (methionine-glutathione).

Overdosering treedt ook op als gevolg van het gebruik van een grote hoeveelheid Paracetamol door een peuter, dus geneesmiddelen moeten hoog zijn, buiten het bereik van kinderen. Ouders kunnen echter een overdosis nemen met paracetamol, wanneer de temperatuur gedurende een lange tijd niet afneemt.

De juiste actie in het geval van warmte is de afwisseling van medicijnen om de temperatuur te verlagen. Er wordt niet één remedie gebruikt, maar minstens twee - met ibuprofen en paracetamol. De eerste medicijninname wordt bijvoorbeeld uitgevoerd door paracetamolstroop en na 4-6 uur wordt Ibuprofen ingenomen. De afgiftevorm kan siroop of rectale zetpillen zijn. Een dergelijke afwisselende behandeling zal bij een baby met een specifiek medicijn geen overdosis veroorzaken. Maar als de temperatuur drie dagen of langer niet daalt, is medische hulp vereist. Misschien de benoeming van antibiotica.

Voor elke leeftijd wordt een bepaalde hoeveelheid werkzame stof in de siroop bepaald, aangegeven op de dag van gebruik. Het is aan te raden voor kinderen om de vloeibare vorm van het geneesmiddel te gebruiken voor een nauwkeurige dosering.

Grote doseringen hebben een negatief effect op het organisme als geheel - het grootste deel van paracetamol penetreert het bloed, vervolgens produceert de lever speciale enzymen die paracetamol uit het lichaam verwijderen. De gevolgen voor elk kind zijn individueel, dus sommige baby's krijgen een maagbloeding als vaak paracetamolbevattende medicatie wordt voorgeschreven. Dergelijke gevolgen zijn zeer gevaarlijk, daarom is ziekenhuisopname en toezicht op gekwalificeerde specialisten vereist. Siroopstoffen op de pancreas hebben ook een toxisch effect.

Het is belangrijk om in de eerste uren na vergiftiging met paracetamol niet zelf te behandelen, maar om medisch advies in te winnen. Vooral als de baby traag is, passief, weigert te eten en hij tekenen van overdosering vertoont.

Ernstige gevolgen treden op bij maximale overdosis, dus u moet hun acties volgen in de behandeling met paracetamol en niet aarzelen met een noodoproep.

Geneesmiddelinteracties

Niet alle geneesmiddelen worden met elkaar gecombineerd, daarom moet dit feit tijdens de behandeling in aanmerking worden genomen. Als er geneesmiddelen aan het kind worden voorgeschreven, moet de arts hierover informatie op de kaart vinden en een passende behandeling met paracetamol of een vergelijkbaar middel voorschrijven. In de instructies voor het gebruik van paracetamol in welke vorm dan ook is er een punt over de interactie met andere geneesmiddelen. Gelijktijdige toediening met barbituraten, geneesmiddelen voor convulsies (fenytoïne), fenylbutazon en rifampicine verhoogt bijvoorbeeld het risico op toxische werking.

Het toxische effect van paracetamol wordt verhoogd door het gebruik van salicylaten. Het mag niet samen met chlooramfenicol worden gebruikt. Paracetamol-bevattende geneesmiddelen verhogen het effect van indirecte anticoagulantia.

Combineer Paracetamol niet met andere geneesmiddelen die dit actieve ingrediënt bevatten. Er is een risico op een overdosis. Barbituraten verminderen de antipyretische eigenschappen. Domperidon, metoclopramide verhoogt de absorptie van paracetamol en cholestyramine vermindert het.

Paracetamolsuspensie vermindert het urinaire effect van diuretica. Gecombineerde antivirale medicatie met geneesmiddelen (Arbidol, Anaferon, Ergoferon) verhoogt het risico op neutropenie.

Parallelle toediening met salicylaten verhoogt het risico op kanker van de uitscheidingsorganen, het urogenitale gebied. Ontvangst met niet-hormonale geneesmiddelen verhoogt het risico op necrose van de nieren, evenals het begin van nierfalen.

Hoeveel en hoe te geven

Benoemde vloeibare Paracetamol-kinderen (suspensie), afhankelijk van de leeftijd en het gewicht van de baby.

Hoeveelheid stof naar leeftijd:

  • 3 - 12 maanden. Benoemd door 2.5-5 ml.
  • 1-6 l. Neem 5-10 ml.
  • 6-14 jaar. De dosering is 240-480 mg - 10-20 ml.

Volgens de instructies mag het gebruik van de suspensie voor kinderen niet langer zijn dan drie dagen om hyperthermie te verminderen en pijn te verminderen - meer dan vijf dagen. Verlenging van de behandeling met Paracetamol wordt voorgeschreven door een arts, kan een antibioticum worden voorgeschreven.

de suspensie moet een half uur voor de maaltijd worden ingenomen, geconsumeerd in pure vorm, je kunt water drinken. De fles wordt geschud vóór gebruik. Dosering is handig om te meten met een spuit, waarbij de nadruk ligt op de meetschaal, afhankelijk van het lichaamsgewicht van het kind.

Een enkele dosis komt overeen met 10-15 mg per kilogram gewicht. De toegestane dagelijkse snelheid is niet meer dan 60 mg per kilogram gewicht.

Zelfbehandeling is een gevaarlijke consequentie, daarom wordt elke actie bevestigd door een kinderarts, verbindt andere geneesmiddelen of schrijft een compleet bloedbeeld voor om de oorzaken van koorts te identificeren.

Algemene voorwaarden voor opslag

Opschorting van kinderen wordt opgeslagen voor drie jaar vanaf de datum van productie. Het medicijn wordt bewaard in een donkere, droge en buiten het bereik van kinderen.

Siroop heeft zich positief bewezen in de strijd tegen hyperthermie en pijnlijke aanvallen. De therapeutische vorm heeft een sterk therapeutisch effect, toont zijn directe activiteit gedurende enkele minuten na het eerste gebruik.

Vóór de start van de zelfbehandeling met Paracetamol worden verbodsbepalingen voor inname geëlimineerd en wordt de hoeveelheid geneesmiddel exact op leeftijd berekend om het risico op bijwerkingen te minimaliseren. Bij hoge temperaturen kunt u de rubdown van de baby gebruiken met warm water, verwijder de luier of warme kleding. Dergelijke acties samen met de ontvangst van antipyretica helpen de temperatuur te verlagen.

Paracetamol voor kinderen

Paracetamol voor kinderen: instructies voor gebruik en beoordelingen

Latijnse naam: Paracetamol kinderen

ATX-code: N02BE01

Actief bestanddeel: Paracetamol (Paracetamol)

Fabrikant: Rosepharm Ltd., Pharmstandard-Leksredstva, Biochemist, PharmProject, Dalkhpharm, Irbit Chemical Factory, Pharmapol-Volga, Mega Farm (Rusland), Anqiu Lu An Pharmaceutical Co. (China), LLC Farmaceutisch bedrijf "Health" (Oekraïne)

Actualisatie van de beschrijving en foto: 19/10/2018

Prijzen in de apotheek: vanaf 66 roebel.

Paracetamol voor kinderen - niet-narcotische analgetica.

Vorm en samenstelling vrijgeven

Doseringsvorm van afgifte - suspensie voor orale toediening: homogeen, roze van kleur, met een karakteristieke fruitgeur (100 en 200 ml elk in polymeerflessen, oranjeglasflessen, of van glassmelt, of van polyethyleentereftalaat voor geneesmiddelen, afgesloten met een dop met polymeer schroefdraad met bediening van het eerste openings- of "push-rotate" -systeem, 1 fles in een kartonnen doos zonder / met een maatbeker of maatlepel).

De samenstelling van 100 ml suspensie:

  • actieve ingrediënt: paracetamol - 2,4 g;
  • aanvullende componenten: natriumnipacept (ethyl parahydroxybenzoaat natrium, methyl parahydroxybenzoaat natrium en propyl parahydroxybenzoaat natrium) - 0,15 g, maltitol - 80 g, appelzuur - 0,05 g, sorbitol niet-kristalliseerbaar 70% - 1,33 g, xanthaangom - 0,6 g, watervrij citroenzuur - 0,02 g, azorubine kleurstof - 0,001 g, aardbei of sinaasappel aroma - 0,1 g, water - tot 100 ml.

Farmacologische eigenschappen

farmacodynamiek

Paracetamol is een medicinale stof met een antipyretisch en analgetisch effect. Ontstekingsremmende eigenschappen bezit praktisch niet.

Het werkingsmechanisme is te wijten aan het vermogen om cyclo-oxygenase in het centrale zenuwstelsel te blokkeren, waardoor de centra van warmteregulatie en pijn worden beïnvloed.

Het medicijn heeft vrijwel geen ontstekingsremmende eigenschappen. Het heeft geen invloed op het waterelektrolytmetabolisme en de toestand van het slijmvlies van het maagdarmkanaal (GIT), omdat het de synthese van prostaglandinen in perifere weefsels in zeer geringe mate beïnvloedt.

farmacokinetiek

Paracetamol wordt gekenmerkt door een hoge absorptie, het wordt snel en bijna volledig geabsorbeerd uit het maagdarmkanaal. Geassocieerd met plasma-eiwitten met 10-25%. De maximale plasmaconcentratie wordt bereikt in 30-120 minuten en is 5-20 μg / ml.

Het medicijn dringt door de bloed-hersenbarrière. Minder dan 1% van de ingenomen dosis gaat over in de moedermelk. De verdeling van de stof in lichaamsvloeistoffen is relatief gelijkmatig.

Paracetamol wordt hoofdzakelijk in de lever gemetaboliseerd op drie belangrijke manieren, zoals oxidatie door microsomale leverenzymen, conjugatie met sulfaten en conjugatie met glucuroniden. Tijdens oxidatie worden intermediaire toxische metabolieten gevormd, die vervolgens eerst met glutathion worden geconjugeerd, vervolgens met mercaptuurzuur en cysteïne. Voor deze methode van metabolisme zijn de belangrijkste isoenzymen van het cytochroom P-systeem450 zijn CYP2E1 (voornamelijk), CYP1A2 en CYP3A4 (ondergeschikte rol). Als glutathione een tekort heeft aan het lichaam, kunnen deze metabolieten schade en necrose van hepatocyten veroorzaken. Bijkomende metabole routes zijn methoxylatie tot 3-methoxyparacetamol en hydroxylatie tot 3-hydroxyparacetamol, die vervolgens worden geconjugeerd met sulfaten of glucuroniden.

Bij kinderen onder de leeftijd van 10 jaar is de belangrijkste metaboliet van het geneesmiddel paracetamolsulfaat, bij kinderen vanaf 12 jaar - geconjugeerd glucuronide.

Geconjugeerde metabolieten van paracetamol (conjugaten met glutathion, sulfaten, glucuroniden) worden gekenmerkt door een lage farmacologische activiteit, inclusief toxische effecten.

Bij de ontvangst van een therapeutische dosis maakt de algemene klaring 18 l / uur, een eliminatiehalfwaardetijd (T½) - van 1 tot 4 uur. Bij ontvangst van therapeutische doses van 90-100% van de ontvangen dosis paracetamol binnen 24 uur wordt uitgescheiden in de urine. De belangrijkste hoeveelheid van het geneesmiddel na conjugatie wordt in de lever afgegeven in de vorm van glucuronide (60-80%) en sulfaat (20-30%). Ongeveer 5% van de dosis wordt onveranderd uitgescheiden.

Bij oudere patiënten neemt de paracetamolklaring af en neemt T toe.½.

Bij patiënten met ernstige nierinsufficiëntie (creatinineklaring 10-30 ml / minuut) vertraagt ​​de eliminatie van paracetamol, de uitscheidingssnelheid van sulfaat en glucuronide is lager dan bij gezonde personen.

Indicaties voor gebruik

Suspensie Paracetamol voor kinderen wordt voorgeschreven voor kinderen van 3 maanden tot 12 jaar in de volgende gevallen:

  • verhoogde lichaamstemperatuur als gevolg van griep, verkoudheid en infecties bij kinderen, zoals roodvonk, waterpokken, mazelen, bof, enz.;
  • kiespijn, inclusief tandjes of extractie van tanden, oorpijn tijdens otitis, hoofdpijn, keelpijn.

Op aanbeveling van een arts kunnen kinderen van 2-3 maanden een enkele dosis krijgen als de lichaamstemperatuur na vaccinatie hoger is.

Contra

  • fructose-intolerantie;
  • ernstige verminderde nier- of leverfunctie;
  • leeftijd jonger dan 2 maanden;
  • het gelijktijdig gebruik van andere geneesmiddelen die paracetamol bevatten;
  • overgevoeligheid voor een van de bestanddelen van het geneesmiddel.
  • abnormale leverfunctie, waaronder Gilbertsyndroom;
  • virale hepatitis;
  • de genetische afwezigheid van het enzym glucose-6-fosfaatdehydrogenase;
  • nierfalen (creatinineklaring